hits counter
FNH_logga.png                                                             
 
Overksamma Hingstar i avel Hingstar ur avel Hingstlinjer Avelsvärdering Tappningslista Hovbroskröntgen
Hem Föreningen EU-projekt Distrikt Avel Registrering Hingstar Ston KBI/FKP Utmärkelser PR/Info allmänt FNH-Ungdom Aktiviteter Utbildningar Forskning Hästannonser Kontakt Länkar Kalendarium Hästdagar

Licenser länsvis

HINGSTAR 2016 i AVEL TILL FÖREGÅENDE SIDA
OBS! Länkarna fungerar endast på förra sidan
Namn Licens Län 2016 Ägare Station 2016
Skjerre 1905   AB Ylva Eriksson Ylva Eriksson, Hölö
Brandt (2072) Ja AC Mattias Larsson Mattias Larsson, Lövånger
Håbrand 2053 Ja AC Fredrik Ottosson Fredrik Ottosson, Vindeln
Lukas 1961   AC Fredrik Ottosson Fredrik Ottosson, Vindeln
Zak 2070 Ja AC Backfors gård Backfors gård, Bjurholm
Dacke 2024 Ja BD Lars-Olof Lundgren Stall Lillberget, Blåsmark
Isman 1983 Ja BD Sidalens Naturbruk  Sidalens Naturbruk, Kalix
Lodis 2054 Ja BD K/B Nyholmen Lennart Enberg, Pålänge
Marre 1928 Ja  BD Jan Robert Larsson Jan Robert Larsson, Piteå
Porter 2026 Ja BD Sidalens Naturbruk Sidalens Naturbruk, KALIX
Certino 1956 Ja C Sidbäcks Körhästar Sidbäcks Körhästar, Uppsala
Halvar 2004 Ja C Cecilia Hamilton  Cecilia Hamilton, Almunge
Midas 2016 Ja C Ulrika Mattsson Ågårdens häst & maskintjänst
Myromsli Svensken 1967 Ja C Sidbäcks Körhästar Sidbäcks Körhästar, Uppsala
Viking 1947 Ja C Sören Johansson Sören Johansson, Uppsala
Rykt (W) 1882 Nej D Mette Ahlström Mette Ahlström, Hägersten
Therje 2027 Ja D Stefan & Kathe Nilsson Stefan & Kathe Nilsson, Björkvik
Zevs 2067 Ja D Stefan Nilsson Stefan Nilsson, Björkvik
Center 2052 Ja Kathe Nilsson Kathe Nilsson, Björkvik
Bonaparte 1926 Ja Danmarh Poul Strunge Poul Strunge, Danmark
Balder 2002 Ja Danmark Andrea Schmidt Andrea Schmidt, Danmark
Bergman 2043 Ja E Cecilia & Maria Kallander Stjärnorps Brukshästar Vreta Kloster
Bule 2008 Ja E Johan Pettersson Johan Pettersson, Rimforsa
Gimli 1965 Ja E Stärnorps Brukshästar Stjärnorps Brukshästar Vreta Kloster
Greven 2068 E Kåre Gustafson Kåre Gustafson, Hällestad
Gutta 1960 Ja E N:a Östergötlands Hästavelsförening N:a Östergötlands Hästavelsförening
Harpun 2045 Ja E Eva & Rickard Samelius Eva & Rickard Samelius, Linköping
Helman 2036 Ja E Kåre Gustafsson Kåre Gustafsson, Hällestad
Kravall 2005 Ja E N:a Östergötlands Hästavelsförening N:a Östergötlands Hästavelsförening
Malte 1950 Ja E Alva Konradsson Alva Konradsson, Överum
Zultan 1949 Ja E Jorulf G. Rådal Kåre Gustafson, Hällestad
Eskil 1919   F Linda Nielsen och Jan Rostgaard Linda Nielsen och Jan Rostgaard, Korsberga
Gorm 1892 Ja F Sune Hjerpe Ingvar Karlsson, Brandstorp
Dior 2019 Ja G Anna Berglund & Sofie Johansson Anna Berglund & Sofie Johansson, Väckelsång
Lupin 2065 Ja G Per Danhard Emma Norén/Ulf Magnusson, Moheda
Opus (w) 1860 Ja G Wiktoria Lindqvist Wiktoria Lindqvist, Moheda
Wellman 1993 Ja G Lennart Wiktorsson Lennart Wiktorsson, Urshult
Älve 2028 Ja G Sune Hjerpe Familjen Hildingsson, Kosta
Hårleman 2037 Ja H Göran Jonasson Göran Jonasson, Torsås
Teg 1988 Ja H Björn Gustavsson Björn Gustavsson, Vimmerby
Viktig 2001 Ja H Tony Lindgren Tony Lindgren, Figeholm
Hålger (2073) Ja I Göran Jonasson Ellen Norrby, Tofta, Gotland
Backdalas Kämpe 2048 Ja K Backdala Hästgård Backdala Hästgård, Karlskrona
Boké 1979 Ja K Jörgen Andersson & Nanna Engstrand Jörgen Andersson & Nanna Engstrand, Olofström
Isidor 1976 Ja K Orvar och Christel Larsson Orvar och Christel Larsson, Rödeby
Bonzo 2011 Ja LM Familjen Ström  Familjen Ström, Klippan
Elveligutten 1959 Ja LM Karl-Inge Karlsson Karl-Inge Karlsson Tollarp
Fabian 1954 Ja LM Hannah Andersson Hannah Andersson, Vinslöv
Glim 2003 Ja LM Ronny Persson Ronny Persson, Vankiva
Halm 2034 Ja LM Jenny Göransson Jenny Göransson, Brösarp
Hasp 2035 Ja LM Familjen Ström  Familjen Ström, Klippan
Primör 2038 Ja LM Zerny & Eva Johansson Fädernegården, Huaröd
Tofte 1938 Ja LM Familjen Ström  Familjen Ström, Klippan
Torp-Tak 2039 Ja LM Sigvard Gustavsson  Sigvard Gustavsson, Vittsjö
Torp-Tum (2076) Ja LM Sigvard Gustavsson, Jan Pålsson Sigvard Gustavsson, Vittsjö
Vind 1942 Ja LM Karl-Inge Karlsson Karl-Inge Karlsson, Tollarp
Zudden 1992 Ja LM Krister Johnsson Krister Johnsson, Hästveda
Klenod 2015 Ja N Tommy Gustavsson Tommy Gustavsson, Laholm
Lazer 2025 Ja N Lennart Bengtsson Lennart Bengtsson, Älvsered
Lejkar 2064 Ja N Skogby Stuteri Skogby Stuteri, Kvibille
Björkhagens Modig 2051   Norge Heidi Östby & Ole Håvard Lerberg Heidi Östby & Ole Håvard Lerberg, Norge
Moklompen 1966 Ja Norge Ole H Lerberg/Heidi Östby Ole H Lerberg, Frogner, Norge
Trygg 2040 Ja Norge Jorulf G & Ann Rådal Jorulf G & Ann Rådal, Norge
Tyr (2077) Ja Norge Jorulf G & Ann Rådal Jorulf G & Ann Rådal, Norge
Berol 2049 Ja O Reine Jorefjord Reine Jorefjord, Fjällbacka
Bozz 2023 Ja O Göran Rohdén Orust hingstförening, Göran Rohdén Nösund
Diamant 1981 Ja O Per-Olof Jakobsson Per-Olof Jakobsson, Uddevalla
Ene-Blacken 1923 Ja O Per Ericsson Per Ericsson Aplared
Glomstadgutten 1975 Ja O Ingela Arpi & Mats Wallin Maria Johansson & Johnny Svensson, Hålta
Helvin 2009 Ja O Sune Hjerpe Sune Hjerpe, Ljungskile
Paj 2069 Ja O Kerstin & Stig Rodin Kersin & Stig Rodin, Spekeröd
Pärlvine 2060 Ja O Karin Andersson Karin Andersson, Henån
Rolex 1937 Ja O Tobias Sandahl Orust hingstförening/Kavlanda, Uddevalla
Tanke 2017 Ja O Sune Hjerpe Sune Hjerpe, Ljungskile
Ulrik 2050 Ja O Johnny Svensson Johnny Svensson, Hålta
Vimmel 1974 Ja PN Familjen Pettersson Familjen Pettersson, Dals-Rostock
Radar 1955 Ja PS Eva Lotta Liljenzin Eva Lotta Liljenzin, Hällingsjö
Zoldat 1995 Ja PS Lars-Åke Johansson Lars-Åke Johansson, Sexdrega
Albertino 1969 Ja R Team Eloge Team Eloge
Djärv 2059 Ja R Team Eloge Team Eloge, Nossebro
Furir 2063 Ja R Christina Allansdotter Christina Allansdotter, Tidaholm
Heirums Nils 1958 Ja R Team Eloge Team Eloge, Nossebro
Kavaljer 1998 Ja R Per Axelsson Per Axelsson, Lidköping
Kronprins 1946 Ja R Per Axelsson Per Axelsson, Lidköping
Orion 1987 Ja R Per Axelsson Per Axelsson, Lidköping
Radix 2000 Ja R Christina Allansdotter Christina Allansdotter, Tidaholm
Smedsmo Lindar 1978 Ja R Peter Gerborn Team Eloge, Nossebro
Belltino 1918 Ja T Madeleine Bergvall Madeleine Bergvall, Skyllberg
Esperuds Bruno 2029 Ja T Madeleine Bergvall Madeleine Bergvall, Skyllberg
Mirollo 1985   T Daniel & Alexander Bergström Daniel & Alexander Bergström, Örebro
River (2075) T Krister Samuelsson Krister Samuelsson, Örebro
Vrake 1994 Ja T Ann-Katrin Karlsson Ann-Katrin Karlsson, Örebro
Zixten 2018 Ja U Mia Wirenborg Mia Wirenborg, Kungsör
Bom-Bom (2071) W Lotta Monie Lotta Monie, Dala-Husby
Bristol 1902 Ja W Agneta Weingård Agneta Weingård, Gustafs
Bronson 1944   W Marie Nyström Marie Nyström, Älvdalen
Max 2041 Ja W Agneta Weingård Agneta Weingård, Gustafs
Bäckens Brolle 2032 Ja X Martin Ståhlklo Martin Ståhlklo, Edsbyn
Lundar 1948 Ja X Per Danhard/Malin Linds Per Danhard/Malin Linds, Alfta
Major (2074) Ja X Diana Sandell & Lars Danhard Diana Sandell & Lars Danhard, Alfta
Odin 1986 Ja X Anders Svensson Anders Svensson, Hudiksvall
Thrim 1957 Ja X Anders Svensson Anders Svensson, Hudiksvall
Bark 2022 Ja Y Boteåortens hästavelsförening Jan-Ove Lundqvist Arnäsvall
Fix 2044 Ja Z Ann-Britt Bergqvist & Andreas Nilsson Ann-Britt Bergqvist & Andreas Nilsson, Orrviken
Tagel 2056 Ja Z Malinda Alriksson Malinda Alriksson, Alsen
Valid CSS!

Sidan uppdaterad 2017-01-12  Copyright: 2015-2020 All rights reserved