hits counter
FNH_logga.png                                                             
 
Overksamma Hingstar i avel Hingstar ur avel Hingstlinjer Avelsvärdering Tappningslista Hovbroskröntgen
Hem Föreningen EU-projekt Distrikt Avel Registrering Hingstar Ston KBI/FKP Utmärkelser PR/Info allmänt FNH-Ungdom Aktiviteter Utbildningar Forskning Hästannonser Kontakt Länkar Kalendarium Hästdagar

Licenser länsvis

HINGSTAR 2017 i AVEL, LÄNSVIS TILL FÖREGÅENDE SIDA
OBS! Länkarna fungerar endast på föregående sida
Namn Licens Län 2017 Ägare Station 2017
Håbrand 2053   AC Fredrik Ottosson Fredrik Ottosson, Vindeln
Lukas 1961   AC Fredrik Ottosson Fredrik Ottosson, Vindeln
Zak 2070  Ja AC Backfors gård Backfors gård, Bjurholm
Bjuck 2078  Ja BD K/B Nyholmen K/B Nyholmen, Pålänge
Dacke 2024  Ja BD Lars-Olof Lundgren Stall Lillberget, Blåsmark
Isman 1983  Ja BD Sidalens Naturbruk  Sidalens Naturbruk, Kalix
Marre 1928  Ja BD Jan Robert Larsson Jan Robert Larsson, Piteå
Certino 1956  Nej C Sidbäcks Körhästar Sidbäcks Körhästar, Uppsala
Halvar 2004  Ja C Cecilia Hamilton  Cecilia Hamilton, Almunge
Midas 2016  Ja C Ulrika Mattsson Ågårdens häst & maskintjänst
Myromsli Svensken 1967  Nej C Sidbäcks Körhästar Sidbäcks Körhästar, Uppsala
Viking 1947  Ja C Sören Johansson Sören Johansson, Uppsala
Rykt (W) 1882   D Mette Ahlström Mette Ahlström, Stockholm
Zevs 2067  Ja D Stefan Nilsson Stefan Nilsson, Björkvik
Center 2052  Ja Kathe Nilsson Kathe Nilsson, Björkvik
Bonaparte 1926  Ja Danmark Poul Strunge Poul Strunge, Danmark
Balder 2002  Ja E Andrea Schmidt Anne-Lee Andersson, Vreta Kloster
Bergman 2043  Ja E Cecilia & Maria Kallander Stjärnorps Brukshästar Vreta Kloster
Bule 2008  Ja E Johan Pettersson Johan Pettersson, Rimforsa
Gimli 1965  Ja E Stärnorps Brukshästar Stjärnorps Brukshästar Vreta Kloster
Greven 2068  Ja E Kåre Gustafson Kåre Gustafson, Hällestad
Harpun 2045  Ja E Eva & Rickard Samelius Eva & Rickard Samelius, Linköping
Helman 2036  Ja E Kåre Gustafson Kåre Gustafson, Hällestad
Jasper (2082)  Ja E Jonas Beronius Kåre Gustafson, Hällestad
Kravall 2005  Ja E Kåre Gustafson Kåre Gustafson, Hällestad
Eskil 1919  Ja F Linda Nielsen och Jan Rostgaard Linda Nielsen och Jan Rostgaard, Korsberga
Gorm 1892  Ja F Sune Hjerpe Ingvar Karlsson, Brandstorp
Dior 2019  Ja G Anna Berglund & Sofie Johansson Anna Berglund & Sofie Johansson, Väckelsång
Isidor 1976  Ja G Orvar och Christel Larsson

Mia Nyberg & Fredrik Hellmouth, Hovmantorp

Opus (w) 1860  Ja G Wiktoria Lindqvist Wiktoria Lindqvist, Moheda
Pärlvine 2060  Ja G Karin Andersson Familjen Hildingsson, Kosta
Wellman 1993  Ja G Lennart Wiktorsson Lennart Wiktorsson, Urshult
Älve 2028  Ja G Sune Hjerpe Familjen Hildingsson, Kosta
Brändabo Ådi 2062  Ja H Göran Jonasson Göran Jonasson, Torsås
Hårleman 2037  Ja H Göran Jonasson Göran Jonasson, Torsås
Teg 1988  Ja H Björn Gustavsson Björn Gustavsson, Vimmerby
Viktig 2001  Ja H Tony Lindgren Tony Lindgren, Figeholm
Stråberga Frasse 1971  Ja H Maria Lyktberg Göran Jonasson, Torsås
Porter 2026  Ja I Sidalens Naturbruk Ellen och Ariel Norrby, Gotlands Tofta
Askar (2080)  Ja K Backdala Hästgård Backdala Hästgård, Karlskrona
Backdalas Kämpe 2048  Ja K Backdala Hästgård Backdala Hästgård, Karlskrona
Boké 1979  Ja K Jörgen Andersson & Nanna Engstrand Jörgen Andersson & Nanna Engstrand, Olofström
Elveligutten 1959  Ja LM Karl-Inge Karlsson Karl-Inge Karlsson Tollarp
Fabian 1954  Ja LM Hannah Andersson Hannah Andersson, Vinslöv
Glim 2003  Ja LM Ronny Persson Ronny Persson, Vankiva
Halm 2034  Ja LM Jenny Göransson Jenny Göransson, Brösarp
Hasp 2035  Ja LM Familjen Ström  Familjen Ström, Klippan
Lupin 2065  Ja LM Per Danhard Krister Johnsson, Hästveda
Primör 2038  Ja LM Zerny & Eva Johansson Fädernegården, Huaröd
Tofte 1938  Ja LM Familjen Ström  Familjen Ström, Klippan
Torp-Tak 2039

 Ja

LM Sigvard Gustavsson  Sigvard Gustavsson, Vittsjö
Torp-Tum 2076  Ja LM Sigvard Gustavsson, Jan Pålsson Sigvard Gustavsson, Vittsjö
Vind 1942  Ja LM Karl-Inge Karlsson Karl-Inge Karlsson, Tollarp
Klenod 2015  Ja N Tommy Gustavsson Tommy Gustavsson, Laholm
Lazer 2025  Ja N Lennart Bengtsson Lennart Bengtsson, Älvsered
Lejkar 2064  Ja N Skogby Stuteri Skogby Stuteri, Kvibille
Léon 1936  Ja N Birgitta Gralén Birgitta Gralén, Fjärås
Zultan 1949  Ja N Jorulf G. Rådal Lennart Bengtsson, Älvsered
Gutta 1960  Ja Norge Jorulf G & Ann Rådal Jorulf G & Ann Rådal, Norge
Tyr 2077  Ja Norge Jorulf G & Ann Rådal Jorulf G & Ann Rådal, Norge
Berol 2049  Ja O Reine Jorefjord Reine Jorefjord, Fjällbacka
Bonzo 2011  Ja O Familjen Ström Orust hingstförening, Roland Arvidsson
Bozz 2023  Ja O Göran Rohdén Orust hingstförening, Göran Rohdén Nösund
Diamant 1981  Ja O Per-Olof Jakobsson Per-Olof Jakobsson, Uddevalla
Ene-Blacken 1923  Ja O Per Ericsson Per Ericsson Aplared
Helvin 2009  Ja O Sune Hjerpe Sune Hjerpe, Ljungskile
Paj 2069  Ja O Kerstin & Stig Rodin Kersin & Stig Rodin, Spekeröd
Tanke 2017  Ja O Sune Hjerpe Sune Hjerpe, Ljungskile
Ulrik 2050  Ja O Johnny Svensson Johnny Svensson, Hålta
Zudden 1992  Ja O Maria Johansson Maria Johansson, Kareby
Vimmel 1974  Ja PN Familjen Pettersson Familjen Pettersson, Dals-Rostock
Radar 1955  Ja PS Eva Lotta Liljenzin Eva Lotta Liljenzin, Hällingsjö
Smedsmo Lindar 1978  Ja PS Peter Gerborn Ryasjö hästgård, Sexdrega
Zoldat 1995  Ja PS Lars-Åke Johansson Lars-Åke Johansson, Sexdrega
Albertino 1969  Ja R Team Eloge Team Eloge, Nossebro
Djärv 2059  Ja R Team Eloge Team Eloge, Nossebro
Elstad Blesen 2079  Ja R Stein Bentstuen, Norge Peter Gerborn, Nossebro, t.o.m. 15 juni 2017
Glomstadgutten 1975  Ja R Ingela Arpi & Mats Wallin Christina Allansdotter, Tidaholm
Heirums Nils 1958  Ja R Team Eloge Team Eloge, Nossebro
Henning (2081)  Ja R Team Eloge Team Eloge, Nossebro
Kavaljer 1998  Ja R Per Axelsson Per Axelsson, Lidköping
Kronprins 1946  Ja R Per Axelsson Per Axelsson, Lidköping
Orion 1987  Ja R Per Axelsson Per Axelsson, Lidköping
Radix 2000  Ja R Christina Allansdotter Christina Allansdotter, Tidaholm
Rolex 1937  Ja R Tobias Sandahl Team Eloge, Nossebro
Therje 2027  Ja S Stefan och Kathe Nilsson Rolf Olsson, Årjäng
Esperuds Bruno 2029  Ja T Madeleine Bergvall Madeleine Bergvall, Skyllberg
Mirollo 1985   T Daniel & Alexander Bergström Daniel & Alexander Bergström, Örebro
Ralfh (2083)  Ja T Krister Samuelsson Krister Samuelsson, Örebro
Vrake 1994  Nej T Ann-Katrin Karlsson Ann-Katrin Karlsson, Örebro
Zixten 2018  Ja U Mia Wirenborg Mia Wirenborg, Kungsör
Bristol 1902  Ja W Agneta Weingård Agneta Weingård, Gustafs
Max 2041  Ja W Agneta Weingård Agneta Weingård, Gustafs
Bäckens Brolle 2032  Ja X Martin Ståhlklo Martin Ståhlklo, Edsbyn
Lundar 1948  Ja X Per Danhard/Malin Linds Per Danhard/Malin Linds, Alfta
Odin 1986  Ja X Anders Svensson Anders Svensson, Hudiksvall
Thrim 1957  Ja X Anders Svensson Anders Svensson, Hudiksvall
Trygg 2040  Ja X Jorulf G & Ann Rådal Diana Sandell, Lars Danhard, Alfta
Bark 2022  Ja Y Boteåortens hästavelsförening Jan-Ove Lundqvist Arnäsvall
Fix 2044  Ja Z Ann-Britt Bergqvist & Andreas Nilsson Ann-Britt Bergqvist & Andreas Nilsson, Orrviken
Furir 2063  Ja Z Christina Allansdotter Nils-Erik Söderström, Bispgården
Wide (2084)(ex Vide)  Ja Z Familjen Hildingsson Familjen Hildingsson, Kosta
Tagel 2056  Ja Z Malinda Alriksson Malinda Alriksson, Alsen
Valid CSS!

Sidan uppdaterad 2017-11-01  Copyright: 2015-2020 All rights reserved